Тімбілдинг в школі: як згуртувати учнів?
Слово «тимбілдинг» походить від англійських слів «team» (команда) і «building» (побудова, утворення), тобто українською мовою перекладається як «командоутворення» та широко використовується в останні роки у сфері бізнесу, менеджменту, освіти.Найпопулярніші види тимбілдингу:
- спортивний (активний). Найчастіше цей вид активного відпочинку проходить на природі і поєднує в собі корисне з приємним: роботу по згуртуванню колективу і відпочинок на свіжому повітрі. Це вид тимбілдингу зі спортивними іграми, квестами і естафетами;
- історичні рольові ігри. У ході такого роду тимбілдингу зазвичай відтворюються якісь історичні події та герої (це можуть бути як історичні бали, так й історичні реконструкції);
- мистецькі заходи. Цей вид тимбілдингу спрямований і на згуртування колективу і на розвиток творчого потенціалу школярів. Тут може бути запропоновано маса варіантів інтелектуальних ігор, рішень кейсів або просто розвитку навичок у живописі, фотографії або віршуванні;
- психологічний тимбілдинг зазвичай проходить у формі тренінгових занять. Суть таких заходів – виявлення лідера, розвиток комунікативних навичок усіх учнів і налагодження позитивної атмосфери в колективі.
Спортивна естафета "Проживи день як козак" приурочена Дню Покрови
( для учнів 1-4 класів )
Проведений для кожного класу окремо в умовах адаптативного карантину
Мета уроку:
- виховувати любов до рідної Батьківщини, до історії та традицій українського народу;
- формувати навички здорового способу життя;
- розвивати силу, спритність, координацію рухів;
- виховувати організованість, колективізм.
Інвентар : тунель, корзина, баскетбольні мячі, м’які палиці, лавки.
Хід заходу
Шкільне подвір’я. Учасники розташовані по різні сторони естафети.
Ведуча. Діти, скажіть а то знає хто такий козак? Козак означає – вільна людина.
Козаки були дуже відважними і не боялись смерті тому на голові залишали лише чуба – який попереджував ворога, що козак не боїться загинути в бою…
Серед козаків були – характерники це люди які володіли надзвичайними здібностями. Найвідомішим характерником був Іван Сірко, який наганяв страх на ворогів.
А зараз ми з вами поринемо у минуло і проживемо один день із життя козака Івана Сірка!
1-й конкурс « Вставай!»
Учасники групуються у 2 колони. Перед кожною колоною розміщений «тунель».
Завдання: якомога швидше учаснику пролізти через тунель.
Ведуча. От і встали наші козаки. А далі що робили? А далі козаки варили куліш. Але щоб зварити кашу, потрібно розпалити багаття.
2-й конкурс « Багаття»
Учасники по черзі пролазять по лавці, в кожну руку беруть по одному баскетбольному м’ячу і проходять по доріжці викладеній із гімнастичних палиць. На кінцевому шляху учасник має прокласти м’ячі в корзину ( м’ячі – уявні дрова, корзина – уявне багаття).
Ведуча. Добре поснідали, а зараз подивимося. Чи правду люди говорять , що нашим козакам так важко у навчанні - і так легко у бою?
4-й конкурс «Важко в навчанні – легко в бою»
Пройшовши перешкоду «Багаття» учасник стає на відмітку старту на якій розташовані 2 мішечки.
Завдання: на відстані 4 м учасник повинен поцілити мішечком в ціль.
Ведуча. Ох і вправні наші козаки. Всі вміють бігати, пригати та скакати. А загадки вмієте відгадувати?
5-й конкурс «Історична вікторина»
1. Довгий козацький чуб ( оселедець)
2. Символ гетьманської влади ( булава)
3. Широкі козацькі штани ( шаровари)
4. Кому на Січ вхід було суворо заборонено? ( жінкам)
5. Ця річ для козака була такою ж цінною як і шабля. Носили її у спеціальному чохлі ( ложка)
6. Яку зброю козаки вважали чесною, справедливою? ( шабля)
Ведуча. Гарно козаки змагались,
Чесно грами, як завжди,
Були сильні та сміливі,
І розумні , й справедливі.
Але святу вже пора
Добігати до кінця.